```

Jakým způsobem gravírujeme?

GRAVÍROVANÉ náhrobní DESKY

 

Vážení zákazníci,

 

dovolte nám tímto více přiblížit naší výrobu náhrobních desek. 

Gravírování laserem se věnujeme již roky a můžeme si tedy dovolit gravírovat i na materiály, které nejsou tak běžné. Proto rádi prezentujeme naše výrobky jako "důstojné, přesto netradiční".

Používáme kvalitní stroje, gravírování laserem je přesné, vcelku rychlé a inovativní v oboru. 

Pro laser vznikají podklady v podobě grafické práce na počítači, to nám umožnuje téměř nekonečné možnosti improvizace a grafických návrhů na naše desky, grafika se dá upravit podle Vašich potřeb. Narozdíl od klasické metody pískováním, která neumožnuje efektivně používat například břidlici nebo keramiku, nemusíme tvořit fyzické šablony, používáme ty digitální, takže je možná úprava i "na poslední chvíli" bez větších nákladů.

 

Gravírování do skleněné desky

Používáme černé kouřové sklo o tloušťce 6mm, v dnešní době jde o standart a stálici na trhu. Nejedná se o tzv. lakobel (sklo lakované barvou), takže stálost gravírování i vzhledu skla je trvalá.

Gravírování probíhá "odstraněním" vrstvy skla laserem (podobně jako u pískování). Laser "vypeče" část povrchu skla, takže gravírování na sklo probíhá pod povrch skla. Grafika je pak mírně zapuštěná do skla a její vzhled je do stříbrna. Splní tak zároveň alternativu "stříbření" písmen.

Rytina není tak hluboká, takže se nehodí pro barvení, pro barvení je třeba využít metodu pískování.

Rytina je stálá a trvalá, odolná stejně jako varianta pískování.

Skla nabízíme v několika základních rozměrech.

 

Gravírování na keramiku

Gravírování na slinutou keramickou dlažbu probíhá jinak než na sklo. Na keramiku se gravíruje do povrchu dlaždice. Nejedená se tedy o hloubkovou metodu, nicméně gravírování je obdobně odolné jako u skla.

Vyvinuly jsme speciální přípravek, který nanášíme na dlaždici. Laserem pak tuto látku "zapečeme" do lazury dlažby, ta se s ní pevně spojí a vytvoří lehce hrbolatý povrh. Grafika, texty i fotografie pak mají úplně jiný vzhled a jsou tak naprosto originální.

Gravírování jsme podrobily zkoušce "vapkou" (vysokotlaková vodní myčka) po dobu 3 minut a nedošlo k žádnému zásadnímu poškození, běžné podmínky tak gravírování hravě vydrží.

Dlažba se nabízí v rozměru 30x30 a lze ji tak modulovat do větších rozměrů skládáním vedle sebe. Skládáním vznikne spára, my však grafiku upravíme tak, aby spáry co nejméně zasahovali do textu či grafiky.

Dlažba je barevná i z boků, takže je vhodná jako pohledová, nabízíme dva odstíny šedé - světlejší a tmavší, jde tak o důstojnou a přesto netradiční vzpomínku na naše blízké.

 

Gravírování na břidlici

Břidlice je přírodní kámen černé barvy a hodí se tak jako skvělá ekonomická varianta k žule a dalšímu masivnímu kamenu. Její barva je důstojná a přesto má netradiční vzhled.

Laser pálí nepatrně do povrchu břidlice a písmo a grafika tím "zbělají", vytvoří se tak skvělý kontrast mezi materiálem a vzhledem grafiky.

Hodí se především na náhrobky pro naše zvířecí přátele. Gravírování je celkem odolné, vydrží i opakovaně myčku i saponáty, pro venkovní použití však vždy doporučujeme přelakovat a tento postup 1x ročně zopakovat pro dlouhou životnost.

Břidlice je "měkký" kámen a vlivem počasí se může drolit, vrstva laku zabrání vlhkosti vnikat do kámene a tím rapidně prodlouží jeho živostnost.

 

Jak objednat náhrobní desku?

Můžete nás jednoduše s textem, ornamentem nebo fotkou kontaktovat na email - jwooddes@gmail.com, my Vám vytvoříme objednávku a cenovou nabídku, pro rychlejší vyřízení však doporučujeme vytvořit klasickou objednávku, kde hned vidíte výslednou cenu. Návrh Vám vždy pošleme k odsouhlasení.

1. Vyberte si požadovaný rozměr desky.

2. Vyberte si správnou variantu - 1. Text, 2. Text a ornament, 3.Text, ornament a foto - liší se cenou a obsahem grafiky. Doporučujeme seřadit dle          abecedy.

3. Vyberte si vzhled písma - font. Lze použít i Váš font. (vzory jsou mezi fotkami každého produktu nebo zde )

     Název fontu a číslo vybraného ornamentu uveďte do poznámky u produktu.

4. Vyberte si jeden z návrhů - rozložení na desce. (vzory jsou mezi fotkami každého produktu nebo zde ) , návrhy jsou orientační

     a skutečný návrh bude vždy zaslán k odsouhlasení) Číslo vybraného vzoru uveďte do poznámky u produktu.

5. Jděte do detailu položky - rozklikněte vybranou desku a vyberte si variantu - ta se liší počtem písmen na desce a cenou. Na stejné obrazovce můžete nahrát fotografii nebo vlastní ornament (zde po domluvě možný příplatek) a vyplnit poznámku. Do poznámky uveďte vybraný styl písma, číslo ornamentu a číslo vzhledu desky, nezapomeňte uvést požadovaný text. 

6. Vyberte si způsob dopravy.

7. Zadejte vaše adresní údaje.

8. Odešlete objednávku, podle způsobu dopravy případně uhraďte online.

9. Počkejte na zaslaný návrh - ten si odsouhlasíme nebo upravíme dle Vašich představ.

10. Po odsouhlasení zadáme do výroby, případně zašleme fakturu k úhradě.

V případě nejasností nás kontaktujte na email nebo přes našeho Chatbota na hlavní stránce, kde jsme většinou online i mimo pracovní dobu.