```

JAK VYPADÁ GRAVÍROVÁNÍ NA BŘIDLICI?

"Břidlice a gravírování: Netradiční umění s laserem"

Břidlice - tato přírodní hornina, nás fascinuje svou jedinečnou povahou. Je to tmavá, jemnozrnná hornina, která je ideální pro gravírování díky své pevnosti a odolnosti. Gravírování na břidlici je uměním, které využívá moderní technologie laseru k vytvoření trvalého a precizního značení na povrchu břidlice. Při gravírování paprsek laseru odstraňuje část povrchu břidlice, což vytváří trvalé značení s jasnými detaily a kontrastem, kdy je gravírování do bílo šedé barvy. Vytváří se tak kontrast k černému pozadí. Gravírování je povrchové, není do hloubky ani nevystupuje. Výsledek je hladká deska včetně značení.

Aby byla zachována krása a trvanlivost gravírovaného výrobku, doporučuje se přelakování. Tato služba prodlužuje životnost gravírovaného povrchu a zajišťuje, že vaše výrobky budou dlouho zachovávat svou půvabnou podobu.

Gravírování fotografií a náhrobních desek na břidlici je nekonvenční cestou, jak připomenout významné okamžiky a osoby. Proces převodu fotografie do grafické podoby pro laserové gravírování znamená, že konečný vzhled se může lišit od původních podkladů. Tento proces umožňuje vytvoření důstojného a originálního zobrazení, které se přizpůsobí povrchu břidlice, což dodává každému výrobku jedinečnost a osobitost. 

Na břidlici jsou vhodné různé fotografie, ideálně s pohledem do obličeje, portréty, případně i foto rodiny z blízka. Postavy na fotce v dálce nevyniknou a nejsou vhodné na břidlici. Kvalitní podklady jsou důležité pro dobrý výsledek.

Gravírování na břidlici otevírá dveře k tvorbě nevšedních, elegantních a trvalých děl. Je to spojení tradičního umění s moderní technikou, které nabízí nekonečné možnosti pro vytváření důležitých památek a unikátních výrobků.

Nejvíce je břidlice využívaná jako náhrobní desky pro zvířata, je elegantní a důstojná. Fotka se musí upravit a znovu platí pravidlo kvalitní fotky.

 Jak se starat o břidlici? 

Na náhrobní desky doporučujeme ochranu lakem. Tuto variantu nabízíme za příplatek a máme ji otestovanou. Podtácy a fotky v interiéru je možné také ošetřit olejem. Obě varianty gravírování trochu ztmaví. Lakovaná verze se více leskne a odráží světlo, nelakovaná je matnější a gravír je výraznější. Ošetřená verze však prodlouží životnost.

Podívejte se na naše instruktážní videa

Jak ošetřit olejem?

Jak ošetřit lakem?

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...